BİR PSİKOLOG HİKAYESİ-1.Bölüm

Standard

p1

İsmine Şengül diyeceğim danışanımla yazışırken kendisinin psikolog olduğunu baştan belirtmişti fakat adını ve soyadını ancak seansa gelmeden 1 gece önce google’da aratana kadar Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden birinde akademisyenlik yapmış ve bayağı tanınan bir psikolog olduğunu bilmiyordum.

p3Kendisiyle ilk seans için bir araya geldiğimizde karşımda biraz yüksek egolu ve belki de sırf metodu merak ettiği için gelen birini beklerken çok cici, çok mütevazi ama mesleki anlamda tükenmişlik sendromunun dibini görmüş bir psikolog gördüm. Şengül hn 40’lı yaşlarının başında, evli, çocuklu ve mesleki anlamda çok başarılı biriydi fakat bu burn-out sendromu ( tükenmişlik sendromu ) sebebiyle artık nefes almakta zorlandığını belirtmişti.

Kendisiyle yaptığımız ön görüşmenin daha başlarında özellikle belli bir konuda konuşurken ağlaması  dikkatimi çekmişti ve daha o anda eklenti çalışmamız gerekeceğini hissetmiştim.

P2.jpgKendisinin migren, hipotroid, bir çeşit alerji, tıbben sebebi bulunamayan ağrılar ve lenf bezlerinde şişmeyi içeren birçok fiziksel rahatsızlıkları vardı. Ve bazı seslere karşı duyarlılığı vardı.

İlk seansları kısa bir eklenti temizliği ile başlattığım için bu esnada kendisinin de 3 tane eklenti algılamasıyla beraber önerim üzerine ilk gün eklenti seansı yaptık.

1.Eklenti: Doğduğu andan beri taşıdığı, kendisinin evin oğlan çocuğu gibi olmasına, bacaklarının zayıf ve kaslarının kısa kalmasına, kulağında çınlama hissetmesine ve bağırsaklarında sorun yaşamasına sebep olan bir eklentiydi. Bu eklentiyle vedalaşırken yoğun katarsis yaşadı.

2.Eklenti: Yine anne karnında aldığı bir eklentiydi ama bu eklentinin türü farklıydı. Yengesi tarafından annesine, çocuğu olmaması ve mutsuz olması amacıyla 3 kere yapılan ve büyü içeren enerjilerdi. Bu eklenti türleri ise hayatında ileri adım atmasını, para biriktirmesini engellemiş; baş ağrılarına yol açmıştı. Özellikle baş, boyun, kürek kemiklerinin arkasında ve belinde gezinen ağrılara yol açmıştı.

P4.jpg3.Eklenti: Şengül hn 27-28 yaşında şu anki eşiyle ilk tanıştığı gün o anda eşinin yanında bulunan ve eşinden hoşlanan bir kız arkadaşı varmış. Şengül Hn eşiyle çıkmaya başladığında bu kız arkadaş tarafından çiftin ayrılmaları için bir çeşit büyü yaptırdığını algıladı. Bu büyünün etkisi ise Şengül Hn’ı yavaşlatmış, öfkeli biri yapmış ve hatta o anda gördüğü sahneye göre evlendikten 6 ay sonra eşiyle bir tartışma sırasında ona birşey fırlatmasına sebep olmuştu. Bunun üzerine eşinin o sahnede kendisine ” seni artık tanıyamıyorum. sanki içine birşey kaçtı ”  dediğini de hatırladı.

Bütün bu eklentileri temizledikten sonra Şengül Hn ile seansımızı noktaladık.Ben herzamanki gibi bu büyü meselelerine şaşırmıştım. Ama son 1 senedir o kadar çok rastlıyorum ki bu konuya; bugüne kadar danışanlarım arasında kendisine annesi tarafından evlenmemesi için büyü yapıldığını, çünkü evlenirse annesinin kızının kendisine bakmayacağını düşündüğünü söyleyen danışanım bile oldu. Hatta evde annesi tarafından yapılmış somut şeyler de bulmuştu. Bir anne bile evladına bunu yapabiliyorsa , düşünün ki sıradan bir insan size neler yapmaz. Bu noktada eklentileri kendimize çekme sebeplerimize çalışmak büyük önem kazanıyor.

12

1.GÜN:

Seanstan çıktığım an okunan Ezan sesi güzel geldi. normalde öfkelendirir beni veya aşırı hüzünlendirir.

“Eve gitmek istiyorum” diyen bir ses vardı içimde çok uzun zamandır. Özellikle sıkıntılı olduğum zamanlarda çıkardı. Şimdi izleyip göreceğiz gitti mi gitmedi mi.

Dünden beri Sanki arkamda beni koruyan kollayan bir ışık var.

Eşim akşam 5 sularında çok ağır grip oldu. Bunca yıldır birlikteyiz ilk defa böyle hasta oldu. Bir şeylerin dengelerini mi bozdum diye suçlu hissettim ama hayra yormaya çalışıyorum.

Küçük kızım da daha hafif ateşlendi aniden.

Oğlum çok şefkat doluydu birlikte çok kikirdedik.

Eşim: iyi ki seninle evlenmişim dedi ona iyi baktığım için 😊

AYNI GÜN İÇİNDE EK BİLGİ:

Sabah yazdığım maile bir iki ek yapmak istedim.
Eşim hasta olduğu, onu hastaneye götürdüğüm ve sonra da işe gittiğim için kendimi dinlemeye pek fırsatım olmadı. Ama bugün baş ağrım var, biraz depresifim ve acaba yanlış mı yaptım türünden garip bir suçluluk duygusu hakim.
Uykum var çok- ama zaten gece kızımın ateşine ve eşime bakmak için iki saatte bir kalktım. İlginç olan bir şey daha var; işimizi kuralı 9-10 sene oluyor, ilk defa bugün gelirimizi nasıl arttırırız diye konuştuk ortağımla 😳 ”

E12

7. GÜN:

” Eylül Hanım merhaba,

Öncelikle sizinle tanışma fırsatı bulduğum ve tüm süreç boyunca sürdürdüğünüz profesyonel tavır için çok teşekkür ederim.

Benim için oldukça etkileyici bir deneyim oldu. Hızlıca, geçtiğimiz bir hafta boyunca olan gözlemlerimi paylaşıyorum (İlk dikkat ettiklerimi yazmıştım zaten)

*Seanstan sonraki 3 gün içinde eşim grip oldu, ardından kızım grip oldu . Ben de cumadan bu yana hem evi çeviriyor, hem 3’üne bakıyorum. Sanki eskiye göre hem fiziksel hem duygusal olarak çok daha güçlüyüm. Hallediverdim tüm işleri..

*Dünden beri bende de hafif ateş, kırıklık, baş dönmesi var. Ama sanırım ayakta atlatmaya çalıştığım bir grip bu. Zira ateşi derece göstermiyor ama ben hissediyorum.

*Bugün de – mutfakta yemek yaparken  içimden bir ses eşimle ilgili birşey söyledi, ve sezgisel olarak bu bilgi 2 kere geldi. Ben de bunu hissettiğimi eşime belirttiğimde eşim çok şaşırdı çünkü bilgi doğru çıktı. Garip ama farkındalık ve tahmin (?) düzeyim farklılaştı sanki.

*Daha dayanıklı ve enerjik hissediyorum (bu son kırıklığa rağmen).

Sanırım şimdilik böyle..

Fark ettikçe yazacağım size tekrar..

Sevgilerimle

8

NOTLAR:

1-Alanımızda bulunan ama bize ait olmayan her enerjiye eklenti diyoruz. Büyü, onlarca eklenti türünden sadece bir tanesi. Başka çok fazla eklenti türleri var.

2- Benim gibi, geçmişte nazara bile inanmayan biriyseniz, bu anlattıklarım size saçma gelecektir ama bana gelen danışan portfoyünün çoğunlukla analitik ve bilimsel bakış açısına sahip insanlar olduğunu hesaba katarsak, bu insanların bu bilgileri uydurma şansı yok gibi geliyor. Buna ek olarak, ben bana ne anlattıklarından ziyade, ne oranda iyileşme sağladıklarıyla ilgilendiğim için bilinçaltından çıkan hikayeler uydurma bile olsa eğer sonuçta iyileşme sağlıyorsa ve yöntem kişiye zarar vermiyorsa; benim için herşey ok’dir.

3-Daha önce facebook sayfamda da defalarca yazmıştım ama tekrarlayayım. Fal bakılan kafelerden, muska yazan hocalardan, sizi okuyup üflediğini söyleyen kişilerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Bir derdiniz varsa Allah ile aranıza başka kimseyi sokmayın. Bir tanrıya inanıyorsanız dua edin. İnanmıyorsanız, kendinize iyi gelecek şeyler yapın.

Eklenti konusu vücudumuzdaki bir mikrop veya virüs gibidir.Eğer sizin titreşiminiz yüksek olursa onlar sizi çok fazla etkileyemezler. Ama bağışıklığımız düştüğünde nasıl ki hastalıklara kolay yakalanıyorsak, eklentiler de bizim travma yaşadığımız ve olumsuz duygular içinde olduğumuz zamanlarda bize daha fazla gelirler veya zaten bizde var iseler, bizi daha da olumsuz etkilemeye başlarlar.

Bu bahsettiğim konu çok uzun ve mantığını çizerek anlattığımda daha kolay algılanan bir mevzu. Öyle klişe kişisel gelişimci cümleleriyle  atlatamayacağınız kadar da derin bir mevzu. Yani hayata pozitif bakarak, -mış gibi yaparak onlardan kurtulamazsanız. Vakti zamanıyla size gelmişse gelmiştir. Onun orada enerji alanınızda duruyor olması, cep telefonunuzda bulunan  ve şarjınızı çabuk bitiren gereksiz bir program gibidir ve sizin o programdan habersiz olmanız onun sizi etkiliyor olduğu gerçeğini değiştirmez.

Bu gereksiz programın sayısı çok fazla olduğunda , sizin elinizi kolunuz kaldıramayacak hale getirebileceklerini ve hatta tıbben sebebi bulunamayan ağrılar yaratabileceklerini de bilmenizi isterim.

NOT: Şengül Hn ile 2. seansımızın özetini ise 2. bölümde yazacağım.

Sevgilerimle,

Eylül Erdoğan

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s