GEÇMİŞİN İZLERİ ( 1. Bölüm )

Standard

İkinci olarak paylaşmak istediğim vaka, iki seans çalıştığım bir tıp doktoru danışanıma ait. Normal şartlarda danışanlarıma ait isim, şehir, yaş, meslek gibi bilgileri kesinlikle bildirmiyorum fakat bu çalışmada meslek bildirmemin bir anlamı var. Onu da yazıyı okuyunca anlayacaksınız, çünkü verdiğim örneğin anlamlı olabilmesi için meslek bildirmek zorundayım.

Bu vakadaki danışanım olan Burçin hn ile ilk karşılaşmamızdan evvel, kardeşi Burcu hn ile çalışmıştık. Ondan sonraki süreçte, bir gün Burcu hn bana teyzesinde son bir hafta içerisinde daha önce hiç olmayan bazı semptomlarla karşılaştıklarından bahsetmişti. Teyzesinin nöroloğa götürüldüğünü ama doktorun ” yüksek tansiyona bağlı olarak böyle semptomlar görülebilir, psikiyatriye götürmenize gerek yok ” dediğini söylemişti. Teyzesi ile ilgili durumla ilgili benim fikrimi sorduğunda sadece teyzesinin yaşadığı durumun sebebinin herhangi bir EKLENTİ* kaynaklı olup olmadığına bakabileceğimi , yaşanılan durumun sebebi eklenti ise bu konuda yardımcı olabileceğimi ama eklenti değil ise yapabileceğim pek bir şey olmadığını söyledim.

teyzeTeyzesi ile daha ilk karşılaştığım anda durumunun normal olmadığı belliydi ve böyle bir kişinin normal bulunarak eve gönderilmesi şaşırtıcıydı.
Tahmin edebileceğiniz gibi seans kesinlikle normal bir regresyon seansı gibi geçmedi çünkü psikiyatriste gitmeyi gerektiren durumlarda asla regresyon danışmanlığı yapmıyoruz.

Neyse ki teyze benimle iletişim kurabildi ve neden insanlarla iletişimi kestiğini, korkularını …ve kimselerle paylaşmadığı bazı geçmiş olumsuz hikayelerini dinleyebildim. Seans sonunda teyzeyi bana getiren yakınlarına 24 saat beklemelerini, izlemelerini, eğer ertesi gün teyze ona bildirdiğim saatte kendiliğinden hatırlayıp beni aramaz ise hemen psikiyatriste götürmelerini tavsiye ettim.
Şüphelendiğim bir rahatsızlık ismi vardı ama doktor olmadığım ve teşhis koyma yetkim bulunmadığı için kişilere herhangi bir şey bildirmedim. Nitekim, ertesi gün teyze bildirdiğim saatte beni aramayınca ailesi tarafından hemen psikiyatriste götürüldü. Psikiyatrist tarafından rahatsızlığına teşhis konuldu ve ilaç kullanımına başlandı. İlaç kullanımından üç gün sonra teyzemiz bana verdiği sözü hatırlayarak , üç gün sonra da olsa kendisine söylediğim saatte beni aradı. İlaçların işe yaradığını görmek açısından sevindirici bir gelişmeydi..
***

evlilikBurçin hn’ın ilk seansı böyle bir deneyimden biraz zaman geçtikten sonra gerçekleşti. Kendisi doktordu ve uzun süredir devam eden mutsuzluğunun kaynağı olan evliliğindeki problemleriyle ilgili psikolog bir arkadaşıyla bir süre çalışmıştı. Yeni çözüm arayışları içerisindeyken kardeşinden ve teyzesinin deneyiminden dolayı regresyon terapisi yöntemini duymuş ve merak etmişti.

İlk çalışmamızda ilişki sorunlarıyla ilgili konuştuk ve kendisine sorduğum bazı sorulara verdiği cevaplar üzerine eklentiden* şüphe ettik. Zaten anlattığı örneklerden bir tanesi bariz bir eklentiye işaret ediyordu.

Bunun üzerine seansa eklenti taraması yaparak başlamaya ve sonucuna göre seansı eklenti seansına çevirmeye karar verdik. İlk taramada ikiden fazla eklenti tespit ettik.

recm2
Bir tanesi çok güçlü bir geçmiş yaşam anısıydı.

Burçin hn Ortadoğu’da recm edilerek öldürüldüğü bir geçmiş hayat hikayesi hatırlamıştı…

O yaşamında asıl sevdiği genç adamla yan yana görülmeleri bile recm kararı çıkmasına sebep oluyordu.

Zayıf ve güçsüz bir karaktere sahip olan sevgilisi onu kurtarmayı denemiyor ve ortamdan kaçarak kendisini yalnız bırakıyordu.

recm
Recm edildiği sahnede bacakları dizlerinin üst bölümüne kadar kuma gömülmüştü ve o sahnede taşlanarak ölüyordu.
Seans sonunda o hayatı ve üzerindeki etkilerini dönüştürdük, bedenindeki izlerini şifalandırdık. Ayrıca eşini ve kendi yaşamını etkileyen diğer eklentiyi de temizledik. Seans bitiminde yaptığımız kısa değerlendirmeden sonra aşağıya indiğimizde  bana bacaklarındaki izleri gösterdi.

Seans sırasında üşümemesi için üzerinde ince bir pike olduğundan fark etmemiştim ama dizlerinin altında evdeki kedi tarafından yapılmış tırnak izleri vardı. Tam olarak da recm sahnesinde kum içinde kalan bölüme denk geliyordu.

kedi.jpgSeanstan bir gün sonra Burçin Hn ile görüştüğümde, kedinin artık kendisini tırmalamayı bıraktığını hatta o gece ayak ucunda uyuduğunu söyledi.

Seanstan bir hafta sonra, eşinin işlerinin açıldığını ve bolluk-bereketlerinde artış farkettiğini ( seansta tespit ettiğimiz eklentilerden biri hem kocasını hem de kendini etkileyen bir eklenti olduğundan bu sonuç anlamlıydı ), eşinin bile kedideki bu davranış değişikliğinden dolayı terapiden etkilendiğini hatta belki denemek istediğini söyledi.

Kendisi ile dört ay boyunca haberleşmedik ve tekrar çalışmadık. Ta ki ikinci seansa kadar. Bu da ikinci bölümümüzün konusu olsun…)

NOT-1: Eklenti*: Enerji alanımızda olan ve bize ait olmayan enerjilere eklenti denir. Daha sonra bu konuda detaylı bir yazı yazacağım.

NOT-2: Kediler, eklentileri algılayabilen, bizim göremediğimiz bazı enerjileri görebilen özel hayvanlardır. Bu örneğimizde danışan bu bilgiyi bilmemesine rağmen, verdiği geri-bildirimlerle kedilerin bu özelliklerini teyit etmiş oldu.

NOT-3: Burçin Hn’ın bilinçaltından çıkan recm hikayesi ile ilgili konuyu ister bir geçmiş yaşam olarak kabul edin, ister kolektif bilinçaltı deyin, ya da Burçin Hn çok güzel uydurmuş diyebilirsiniz. Burada önemli olan, hikayede geçen detaylar ile bu hayatında yaşadığı bazı fiziksel ve ruhsal sorunların gösterdiği paralelliklerdir.

                                                                             ( DEVAM EDECEK….)

 

Sevgilerimle,

Eylül Erdoğan

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s