KÜRTAJ

Standard

Bu haftaki vaka örneğimizde yine bir eklenti ve şimdiki hayat regresyonu var.

headacheIşıl Hn 30’lu yaşlarının başında genç ve çalışan bir kadındı. İş hayatında başarılı biri olmasına rağmen kendini hayatı boyunca hep yetersiz hissettiğinden şikayet ediyordu ve bu yetersizlik duygusunun kaynağına bakıp dönüştürmek amacıyla seansa gelmişti. Başarılı bir iş hayatı vardı ama bulunduğu mevki kendisini tatmin etmiyordu. Çocukluğundan bu yana her zaman insanları alttan aldığını, ” HAYIR”  demek istediği durumlarda bile insanları kırmamak adına hayır diyemediğini söylüyordu. Kendini güzel bulmadığını ve hiçbir şeye layık görmediğini, iş hayatında müdürleri tarafından  takdir edilen bir çalışan olmasına rağmen içinden sürekli ” ben ne yaptım ki ” diye geçirdiğini eklemişti.

Öngörüşmede kısa olarak ailesi ve çocukluğu hakkında konuştuk. Çok şanslı bir çocuk olduğunu söylüyordu ama hayatı boyunca neden böyle yetersiz hissettiğini bir türlü anlamıyordu.
abortionSeansa geçtiğimizde yetersizlik duygularının kaynağına baktık. Bu sırada vücudunda hissettiği semptomlar bana bir kürtaj vakasını çağrıştırdığı için seansın akışını eklentiyi tespit edecek şekilde değiştirdim. Notlarımda annesinin kendisinden önce bir kürtajı olduğu bilgisi vardı ve belirttiği duyarlılıklar onunla bağlantılı gibi görünüyordu ama yine de danışanın durumu kendisinin anlamasını istediğim için duyarlılıkların ne ile alakalı olduğunu anladığı ana kadar bekledim.
yetersizlikEnerji alanında bir adet eklenti olduğunu kendisi de teyit edince eklenti ile ilgili çalışma yaptık. Gerçekten de kendisinden önce annesinin kürtajla aldırdığı kardeşi anne rahmine düştüğü ilk andan itibaren danışanın enerji alanında eklenti olarak kalmıştı. Tüm bu süreçte çocukluğundan itibaren zaman zaman kendisini eksik, yetersiz görmesine, hiçbir şeye layık olmadığını düşünmesine ve zaman zaman da farklı ortamlarda dışlanmış hissetmesine sebep olmuştu.
Ana karnı döneminde kendisine annesi kanalıyla geçen bu eklentiyi temizledikten sonra 7 yaşına kadar yaşadığı birkaç dışlanma hatırasını da dönüştürdük. Ana karnı dönemini dönüştürmeye başladığımız andan itibaren artık kendisini yetersiz ve eksik hissetmiyordu ve olaylara bakış açısı anında değişmişti. Orada anladı ki aslında hissettiği o duygu ve düşünceler kendisine ait değil, kürtajla alınan kardeşine ait duygu-düşüncelerdi.
Bu şekilde anlayış geliştirdikten sonra anne-babası ve kardeşi ile bir araya geldiği bölümde anne-babasından özür dileme isteği duydu. Eklenti sebebiyle taşıdığı duygu-düşüncelerin etkisiyle zaman zaman ebeveynleriyle arada yanlış anlamalar ve tartışmalar yaşanmıştı. kürtajŞimdi anlıyordu ki hepsi aslında sadece kabul edilmek ve onurlandırılmak isteyen kürtajla alınan kardeşinin ona yansıttığı duygu-düşüncelerin etkisiyle gerçekleşmiş yanlış anlamalardan ibaretti.
Bu sahnede ayrıca kendisinden küçük olan ve hayatta olan diğer kardeşine de sevgiyle sarıldı ve ona iyi bir abla olacağına dair söz verdi.
İçsel çocuk bölümünde kendi çocukluğundan bazı hallerini gördü..Hepsi artık gülümsüyordu.
Toplu temizlik ve şifa bölümünde oldukça rahatlamış ve mutluydu. Temizlik yapılırken altın rengine benzer bir ışık gördüğünü, dizlerinde tatlı bir ısınma olduğunu belirtti.
Rehberi ile karşılaştığı sahnede rehberi ona: ” Herşey güzel olacak. Kendine güven. Sen teksin ve özelsin. ” dedi.
Seanstan bir gün sonra konuştuğumuzda seans bittikten sonra eve gittiğinde bayağı uykulu olduğunu ve birkaç saat uyuyup uyandığını, ertesi sabah çok hafif başağrısı yaşamasına rağmen genel olarak kendini sakin ve iyi hissettiğini söyledi.

sleep-1.Seanstan 7 gün sonra haberleştiğimizde ” .. Geçtiğimiz hafta gayet iyi geçti. Sadece 3 gün önce üst üste birkaç olay gelince biraz moralim bozulur gibi oldu ama hemen topladım kendimi. Genel olarak iç huzurum daha iyi, o da dışarıya yansıyor olmalı ki birkaç kişi çok iyi göründüğümü söyledi 🙂   …  ” dedi.

Gece uyanmaların eskisi gibi devam ediyor mu, ne durumda diye sorduğumda ise , eskiden her gece birkaç kere uyandığını ve korku hissettiğini, seanstan sonraki dönemde sadece 2 kere uyandığını ama bu sefer korkmadığını, çok kahve içen biri olarak kahveyi azaltmaya karar verdiğini ve belki de bu sebeple uyanmışımdır diyerek tekrar yattığını söyledi.

NOTLAR:

1-Bu yazı, kürtaj konusu ile ilgili bir eklenti durumunu ve insanı nasıl etkileyebileceğine dair örnek bir vakayı içeriyor. Amacımız kürtajla ilgili olumlu veya olumsuz herhangi bir değerlendirme veya yorum yapmak değildir.

2-Kürtaj, aile dizimi seanslarında da özellikle dikkat edilen ve incelenen bir konudur. Kişilerin günlük yaşamlarında annelerinin düşük-kürtaj hikayelerini bilip bilmemelerinin veya hem çocuğun hem de annenin zihnen bu gerçeği kabul edip etmelerinin konuyla ilgisi yoktur. Kişilerin bilinçaltında yani ruhsal boyutta bu durumu nasıl algıladıkları asıl etkiyi yaratan şey oluyor. Dolayısı ile sağlıkla ilgili zorunlu sebeplerden dolayı çocuğu aldırmak zorunda kalmanız, sizin bilinçaltınızda bundan dolayı suçluluk hissetmeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Veya illaki her kürtaj vakasında herkes aynı oranda etkilenir ve herkes mutlaka suçluluk hisseder diye bir genelleme de yapılamıyor.

Buradaki örnekte, kürtajla alınan bebek kendisinin istenmediğini, dışlandığını ve kendisine yaşam hakkı tanınmadığını hissetmiş ve ışığa geçemeyerek bu etkiyi anne aracılığıyla bir sonraki kardeşine taşımış. Anne rahmi kanalıyla bu enerjiyi bir sonraki bebeğine aktarmış. Bir sonraki kardeş ise, kendisine sağlanan yaşam hakkı kendisinden önce gelen kardeşe tanınmadığı için suçluluk duygusu ile bu eklentiyi bugüne kadar kendi enerji alanında yıllarca taşımış.

Daha önce de dediğim gibi kürtajların kişileri etkileme şekli ve oranı kişiden kişiye değişiklik gösteriyor fakat şu ana kadar gözlemlediğim vakalara bakarak diyebilirim ki ailede önce doğan ve erken ölen bebeklerin, düşüklerin, kürtajların bir sonraki doğan kardeşi etkileme oranının yüksek olduğu şeklinde.

3- Örnek vakamızda danışan bedeninde sanki birşey onu mıknatıs gibi yukarıya çekiyormuş gibi hissetmişti. Bu semptomları seansa gelmeden 2 gün önce gördüğü rüyasında ve 2 ay önce bir gece aniden uyandığında da hissetmişti. Sanki metal ve soğuk birşey sırtından aşağı iniyordu ve aynı anda korku da hissediyordu. Sizin de tahmin edeceğiniz gibi tüm bu korku ve hisler, kürtajla alınan bebeğin alınma şekli ve alınırken bebeğin yaşadığı duygularla bağlantılıydı.

Danışan bu semptomları seanstan önce bizzat yaşadığı için bir açıdan şanslıydı çünkü seansta yaşadığı semptomlarla bire-bir örtüştüğü için ,  eklentiyi daha kolay algılamasını ve aradaki bağlantıları çok daha kolay kurmasını sağladı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s